Wedstrijdverslag: Friese Boys JO-17 – ONB JO17-1
Na de overwinning in de eerste competitiewedstrijd was de verwachting dat Friese Boys JO-17 dit weekend voor een zwaardere uitdaging stond tegen ONB. De historie tussen beide teams beloofde een pittige wedstrijd te worden en de opdracht was duidelijk: geconcentreerd verdedigen, kort dekken en je niet uit de tent laten lokken.Met een selectie van 19 spelers kon Friese Boys het zich permitteren om drie spelers af te staan aan een ander team. Door ziekte van voorstopper Nick schoof alleskunner Wieger van der Land noodgedwongen door naar de defensie.
Opstelling:
In de achterhoede stond keeper Marvin Westra onder de lat, met voor zich Jitse van Densel, Foppe Durk van der Veen (c), Wieger van der Land en Jesse van der Heide. Laatstgenoemde speelde vandaag een wereldpot en laat sinds de start van het jaar een enorme progressie zien. Ook Marvin kende een uitstekende wedstrijd en straalde rust en zekerheid uit. Het middenveld bestond uit Jitse de Vries, winteraankoop Tieme van der Ploeg en Sytse Haarsma, een dynamisch trio vol creativiteit. Voorin stonden Jacob de Boer, spits Jarno Leegstra en nieuwkomer Jelte Kloosterman. Op de bank zaten Syl van Densel, Bauke de Haan, Mike de Haan en Jarno van Kammen, klaar om hun bijdrage te leveren.
Eerste helft:
Friese Boys begon sterk en was de betere ploeg, maar wist in de beginfase nog geen echte kansen te creëren. ONB met name via hun rechtsbuiten gevaarlijk, maar Jitse van Densel en keeper Marvin Westra wisten dit gevaar uitstekend te neutraliseren. Halverwege de eerste helft werd de overmacht van Friese Boys beloond. Een knappe aanname en goed overzicht van Jarno Leegstra stelde Sietse Haarsma in staat om de derde man te vinden. Op volle snelheid rondde Jacob de Boer koelbloedig af: 1-0. Dit bleek tevens de ruststand.
Tweede helft:
De tweede helft bleef spannend, want ondanks de overheersing van Friese Boys was de marge nog klein. Het team wist wat er nodig was; in plaats van 100% gaven ze 110% en dan is het een kwestie van tijd voordat je beloond wordt. Na tweemaal de lat te hebben geraakt, wist Tieme uiteindelijk de voorsprong uit te breiden. Hij kopte een corner van Jacob de Boer krachtig binnen: 2-0. Het slotakkoord kwam op naam van Jarno Leegstra. Met zijn handelsmerk – de eerste paal aansnijden – rondde hij een perfecte voorzet van Jacob de Boer (1 goal/2 assist) af en bepaalde de eindstand op 3-0. Al met al een spannende wedstrijd tegen een goed en sportief ONB.
Een overtuigende overwinning voor Friese Boys, waarin de ploeg liet zien dat de nieuwe speelwijze (Ayelt en Henk bedankt voor het meedenken) uitstekend wordt opgepakt. Complimenten aan het team en wanneer deze ontwikkeling en inzet zo doorgaat, kan dit wel eens een prachtig seizoen worden voor Friese Boys JO-17!
Stand: Friese Boys – ONB 3-0 (1-0)
Goals: Jacob de Boer, Tieme van der Ploeg en Jarno Leegstra.
Verslag: Hendrik Leegstra