Verslag Friese Boys JO19 – Minnertsga JO19 dd 19 april 2025

Wedstrijdverslag Friese Boys JO19-1 – Minnertsga JO19-1: 7-0 (ruststand: 4-0)

Na de knappe overwinning van vorige week en het overnemen van de koppositie van VIOD, stond Friese Boys JO19-1 voor een belangrijke uitdaging tegen middenmoter Minnertsga. Omdat VIOD doordeweeks opnieuw wist te winnen, was het doelsaldo in hun voordeel (+13 tegenover +9 voor Friese Boys). Voor de Boys was winnen vandaag dus essentieel, zowel voor de punten als voor het doelsaldo.

Friese Boys begon sterk, in de lijn van de tweede helft van vorige week. Met veel voetbal in de ploeg, de laatste weken gecombineerd met strijdlust en goed druk zetten, staat er een sterk team. Over strijd en kracht gesproken; gelukkig was Sydse Ebbing er weer bij deze wedstrijd als kompaan van Javier centraal achterin bij Friese Boys. Bovendien waren er enkele spelers van JO17 wederom van de partij om Robert en Ferry, die terugkwamen van blessures, rustig te kunnen brengen. Friese Boys was vanaf het begin de bovenliggende partij. In de 10e minuut was het raak: Mikai werd aangespeeld, zette met een voor hem zo karakteristieke dribbel de verdediging op het verkeerde been en rondde beheerst af: 1-0. Vijf minuten later volgde de 2-0 na een snelle één-twee tussen Fokke en Jurjen, waarbij Jurjen afrondde. De bal was net weer in het spel of Jurjen was er op volle snelheid alweer vandoor en scoorde opnieuw: 3-0. Binnen 20 minuten stond er al een comfortabele voorsprong op het bord. De 4-0 was misschien wel de mooiste van de middag. Jaryk kwam op aan de linkerkant, terwijl Tjitze Jenco alert zijn positie overnam. Jaryk vond Hendrik, die met een fraaie crosspass over de hele Jurjen op rechts bereikte. Jurjen twijfelde niet en maakte zijn hattrick compleet. Een aanval uit het boekje!

Tweede helft

In de tweede helft zette Friese Boys door en werkte verder aan het doelsaldo. Tien minuten na rust was het opnieuw de tandem Fokke-Jurjen die succesvol was, en Jurjen tekende voor zijn vierde van de middag: 5-0. Even later was het Jacob de Boer die gevaarlijk werd, maar zijn schot werd gestopt door de keeper van Minnertsga. Aan de andere kant hield Klaas Pieter Reitsma, de de laatste weken uitstekend keept, zijn doel schoon met een knappe dubbele redding. Halverwege de tweede helft kwamen de van blessures herstelde Robert en Ferry binnen de lijnen. Ferry had maar vijf minuten nodig om te scoren, na een assist van Jurjen schoot hij de 6-0 binnen. Het slotakkoord was voor Jurjen zelf, die na een voorzet van Robert de 7-0 eindstand op het bord zette. Daarmee kwam Jurjen op indrukwekkende cijfers: vijf doelpunten en één assist in één wedstrijd.

Over twee weken, op vrijdag 10 mei, wacht de volgende wedstrijd tegen degradatiekandidaat ST Ternaard/Holwerd. Een duel waarin Friese Boys weer moet winnen en idealiter het doelsaldo verder uitbouwt richting het kampioenschap.

Doelpunten Friese Boys JO19-1:
Jurjen de Boer (5), Mikai, Ferry

Hoofdsponsor
logofb
  • Mient Mulder
  • Barkmeijer
  • Boorsma van der Sluis
  • Muta Sport
Volgende wedstrijd
Drogeham 1 - Friese Boys 1
Datum: 24-05-2025
Wijzigingen en afgelastingen
  • Onder het kopje programma staan de wedstrijden van de maanden november tot 1 april 2025
  • Spelregels alle categorieën zijn te vinden onder kopje Programma.
Webshop
Webshop Friese Boys
Agenda
  • 21 meiRegiofinales schoolvoetba..
  • 14 junStapperstoernooi
  • 28 junFamiliedag Friese Boys
Volledige agenda