Nieuwjaarstoespraak Voorzitter Django Damsma

Goedemiddag, Welkom allen op deze nieuwsjaarborrel. 

Vanmiddag mochten we weer starten vanuit Friese Boys, een lekkere wandeltocht met een kop snert als toetje, Het Nieuwjaarstoernooi. 

Activiteit ook eerder deze week al door de jeugd ingevuld, zwemmen met elkaar geregeld door supportersvereniging. Activiteit, actie, acteren: regelmatig horen we in onze bestuurskamer, langs het veld of gewoon onderweg dat er veel gebeurt bij Friese Boys – Beweging. Dit is natuurlijk een prachtig compliment. We zetten onszelf als vereniging op de kaart, voor elkaar, in eerste instantie, maar blijkbaar blijven de activiteiten/initiatieven ook bij omliggende verenigingen /personen niet ongemerkt. 

Hoe kan dat dan? En wat maakt t verschil? 

Ik denk dat we daarin kunnen voorleggen, dat we saamhorigheid binnen onze vereniging hebben, met visie, structuur en een goede organisatie op alle levels. De poppetjes op de juiste plek. Ik vind het persoonlijk ieder jaar weer verwonderlijk, alle ploegen bezet. Van kabouter tot volwassene, meisje tot vrouw, en jochie tot oudere jongere. En dit als “kleine” vereniging in gemeente N.O.F. 

De verschillende besturen, commissies, leiders, assistenten, vrijwilligers, scheidsrechters, vrijdagploeg en sponsoren maken hierin dan ook het verschil. En een ieder draagt hierin bij, op zijn of haar manier. Mijn dank daarvoor, hier kunnen we trots op zijn met elkaar. 

Nu we zo een proost willen nemen op 2024, kijken we nog net even terug in vogelvlucht: 

 • Ons vlaggenschip deed boven verwachting mee in de competitie, waar handhaving doel was, mochten we mee doen in bovenste regionen van de ranglijst, met als derde plek het eindresultaat. 
 • 1 April kreeg nieuwe betekenis met hooglopende emoties. 
 • 75-jarig jubileum 2023 afsluiting met diverse activiteiten tot juli. 
 • Nacompetitie YVC  0-2. 
 • Verschillende kampioenschappen jeugd en senioren. 
 • Met name opvallend jeugd, zaal tot veld jo 9 tot jo 14. 
 • Jeugdtrainers gediplomeerd. 
 • Club 100 nieuw leven. 
 • Supportvereniging actief. 
 • Verbouwing A en B veld hekwerk en dug-outs, bestrating, welkomstelling voorzijde. 
 • Nieuwe insteek A en B veld. Reclameborden sponsorcommissie. 
 • Groei in sponsoren en gelden. 
 • Nieuwe hoofdsponsors. 
 • Verlenging van contracten. 
 • Mooiste logo van Friesland. 
 • Investeringen korte en lange termijn. 
 • Verduurzaming. 

Zo kan ik nog even doorgaan, al met al positieve ontwikkelingen. 

Zo waren momenten van blijdschap en geboortes binnen de vereniging, maar ook kwamen berichten binnen van ziektes en opnames in ziekenhuis. Helaas moesten er ook mensen ons ontvallen, denk hierbij aan Aldert de Vries en Mient Mulder sr. binnen onze vereniging, De lach en traan houden we. 

Ik als spreekbuis vanuit hoofdbestuur en vereniging, kijk met goed gevoel vooruit. Wij hopen ook dat we voor 2024 met elkaar alle zeilen kunnen en willen bijzetten, om dit goede gevoel wederom tot een succes te maken, op organisatorisch, en natuurlijk waar het om draait, het sportieve vlak. 

Voor komende half jaar ligt er genoeg uitdaging met elkaar: 

 • Staande houden binnen de competities. 
 • Waar mogelijk doorpakken en hogere inschaling van niveaus en klasse proberen te bereiken voor het nieuwe 2024/2025 seizoen. 

Ik wens jullie hierin alle succes. 

Rest mij nog huishoudelijke mededeling. Hou activiteiten komende tijd in de gaten, die georganiseerd worden binnen Fries Boys of door personen binnen de verenigingen. 

Denk aan darten, FIFA en snertchallenge komende maand. 

Als laatste wil ik jullie bedanken voor dit moment en aandacht en wil nu dan ook graag het glas heffen als persoon en voorzitter van Fries Boys. 

Ik wens jullie allen een goed sportief gezond en gelukkig 2024 toe! Proost 

Django Damsma 

-Voorzitter Friese Boys- 

 

 

Hoofdsponsor
Mient Mulder
 • Barkmeijer
 • Boorsma van der Sluis
 • Muta Sport
Volgende wedstrijd
Friese Boys 1 - Ropta Boys 1
Datum: 09-03-2024
Wijzigingen en afgelastingen
 • Onder het kopje programma staan de wedstrijden van de maanden november tot 1 januari 2024
 • Spelregels alle categorieën zijn te vinden onder kopje Programma.
Webshop
Webshop Friese Boys