Verslag Marum JO17 – Friese Boys JO17 dd 5 april 2025

๐…๐ซ๐ข๐ž๐ฌ๐ž ๐๐จ๐ฒ๐ฌ ๐‰๐Ž๐Ÿ๐Ÿ• ๐ฐ๐ข๐ง๐ญ ๐ฏ๐ž๐ซ๐ก๐ข๐ญ๐ญ๐ž ๐ญ๐จ๐ฉ๐ฉ๐ž๐ซ ๐ž๐ง ๐ค๐ข๐ฃ๐ค๐ญ ๐ฏ๐จ๐จ๐ซ๐ฎ๐ข๐ญ ๐ง๐š๐š๐ซ ๐œ๐ซ๐ฎ๐œ๐ข๐š๐ฅ๐ž ๐ค๐š๐ฆ๐ฉ๐ข๐จ๐ž๐ง๐ฌ๐ค๐ซ๐š๐ค๐ž๐ซ
Friese Boys JO17 heeft zaterdagmiddag een belangrijke stap gezet in de titelstrijd door de topper tegen SV Marum met 3-1 te winnen. De Friezen toonden veerkracht, maakten indruk met hun spel en houden daarmee hun kansen op het kampioenschap springlevend. Woensdag wacht direct een nieuwe krachtmeting: de inhaalwedstrijd tegen nummer twee ST VenVโ€™68/Suameer JO17, die mogelijk beslissend zal zijn voor het verloop van de competitie.
๐•๐ž๐œ๐ก๐ญ๐ฅ๐ฎ๐ฌ๐ญ ๐ž๐ง ๐ค๐ฅ๐š๐ฌ๐ฌ๐ž
De wedstrijd begon fel, met Marum dat direct de aanval zocht. Toch was het Friese Boys dat na 17 minuten op voorsprong kwam via spits Jitse de Vries, die met een krachtige kopbal het duel wist te winnen achterin bij de Groningers en daarmee zo kon doorstomen naar de goal en koelbloedig af kon ronden.
Net voor rust kreeg Friese Boys terecht een strafschop toegewezen door de goed fluitende scheidsrechter. Sytse Haarsma eiste de strafschop op en schoof de bal beheerst in de rechter beneden hoek.Met een 2-0 voorsprong ging Friese Boys de rust in.
Direct na de rust verloor Friese Boys de scherpte en Marum kwam dichterbij doordat er via de linkerkant het sprintduel werd gewonnen door de snelle buitenspeler, de bal werd voorgegeven en de vrijstaande spits kon koelbloedig de bal binnen schuiven achter de goed keepende Marvin Westra. 2-1. Marum voelde dat er weer hoop in de wedstrijd zat en deed er alles aan om de stand gelijk te trekken en haalde hier alles voor uit de kast. Zo zorgde de Groningse spits voor veel fetier door de ene naar de andere schwalbe te versieren voor de goal van Friese Boys. De goed fluitende scheidsrechter ging hier niet in mee en dat resulteerde in een woede uitbarsting bij de spits die de scheidsrechter met veel bombarie belaagde en hier terecht de rode kaart voor kreeg. Deze rode kaart zorgde er voor dat de vlam in de pan kwam bij Marum want de gehele bank sprinte het veld in om de scheidsrechter te wijzen dat hij thuis floot en Friese Boys hierop moest bestraffen en niet de thuis ploeg. Maar zonder succes. Met 11 tegen 10 wist Friese Boys het hef in eigen handen te houden en deze wedstrijd zakelijk uit te spelen. Tieme van der Ploeg gaf met een bekeken balletje de bal mee aan de goed spelende Jacob de Boer die vernietigend uithaalde en de bal via de Marum verdediger achter de doelman zag belanden. 3-1. Friese Boys begon beter en beter te spelen en Marum gooide alles wat ze in zich hadden in het vuur tot grote ergernis van de scheidsrechter die er klaarblijkelijk klaar mee was en de wedstrijd 5 minuten eerder tot een einde bracht. De leider van Marum kwam hierdoor kwalijk en boos verhaal halen bij de scheidsrechter en maakten opzichtelijk ruzie met elkaar en moesten uit elkaar worden gehaald door spelers en supporters. Friese Boys wist het hoofd koel te houden en de wedstrijd als een terechte koploper uit te spelen en naar zich toe te trekken.
๐–๐จ๐ž๐ง๐ฌ๐๐š๐ : ๐š๐ฅ๐ฅ๐ž๐ฌ ๐จ๐Ÿ ๐ง๐ข๐ž๐ญ๐ฌ
Met deze overwinning blijft Friese Boys JO17 de terechte koploper, op slechts drie punten voorsprong op nummer twee ST VenVโ€™68/Suameer JO17. De inhaalwedstrijd van aanstaande woensdag op sportkamp de Saedkampe wordt daardoor een ware finale. Bij winst loopt Friese Boys verder uit en heeft het het kampioenschap volledig in eigen hand.
Trainers Renze Veenstra en Hendrik Leegstra toonden zich na afloop tevreden, maar waarschuwden ook: โ€œDeze drie punten zijn belangrijk, maar woensdag moeten we nรณg beter zijn. Dan draait alles om scherpte, lef en teamgeest.โ€
Wordt woensdag het beslissende moment in de titelstrijd? Eรฉn ding is zeker: heel voetballend Kollumersweach kijkt gespannen toe.
๐—ข๐—ฝ๐˜€๐˜๐—ฒ๐—น๐—น๐—ถ๐—ป๐—ด ๐—™๐—ฟ๐—ถ๐—ฒ๐˜€๐—ฒ ๐—•๐—ผ๐˜†๐˜€ ๐—๐—ข๐Ÿญ๐Ÿณ: 1. ๐‘€๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘ฃ๐‘–๐‘› ๐‘Š๐‘’๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘Ž, 2. ๐ฝ๐‘’๐‘ ๐‘ ๐‘’ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ ๐ป๐‘’๐‘–๐‘‘๐‘’ (12. ๐ต๐‘Ÿ๐‘’๐‘›๐‘› ๐พ๐‘–๐‘›๐‘”๐‘š๐‘Ž), 3. ๐น๐‘œ๐‘๐‘๐‘’ ๐ท๐‘ข๐‘Ÿ๐‘˜ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ ๐‘‰๐‘’๐‘’๐‘› (๐ถ.), 4. ๐‘๐‘–๐‘๐‘˜ ๐ธ๐‘–๐‘ ๐‘š๐‘Ž (13. ๐‘Š๐‘–๐‘’๐‘”๐‘’๐‘Ÿ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ ๐ฟ๐‘Ž๐‘›๐‘‘), 5. ๐ฝ๐‘–๐‘ก๐‘ง๐‘’ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐ท๐‘’๐‘›๐‘ง๐‘’๐‘™, 6. ๐‘‡๐‘–๐‘’๐‘š๐‘’ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ ๐‘ƒ๐‘™๐‘œ๐‘’๐‘”, 8. ๐ฝ๐‘’๐‘™๐‘ก๐‘’ ๐พ๐‘™๐‘œ๐‘œ๐‘ ๐‘ก๐‘’๐‘Ÿ๐‘š๐‘Ž๐‘› (14. ๐‘‡๐‘—๐‘–๐‘ก๐‘ง๐‘’ ๐ฝ๐‘’๐‘›๐‘๐‘œ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ ๐ฟ๐‘Ž๐‘›๐‘‘), 10. ๐‘†๐‘ฆ๐‘ก๐‘ ๐‘’ ๐ป๐‘Ž๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘ ๐‘š๐‘Ž, 11. ๐ฝ๐‘Ž๐‘๐‘œ๐‘ ๐‘‘๐‘’ ๐ต๐‘œ๐‘’๐‘Ÿ, 9. ๐ฝ๐‘–๐‘ก๐‘ ๐‘’ ๐‘‘๐‘’ ๐‘‰๐‘Ÿ๐‘–๐‘’๐‘  (15. ๐ฝ๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘›๐‘œ ๐ฟ๐‘’๐‘’๐‘”๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘Ž), 7. ๐‘†๐‘ฆ๐‘™ ๐‘ฃ๐‘Ž๐‘› ๐ท๐‘’๐‘›๐‘ง๐‘’๐‘™
De goedspelende Brenn Kingma maakte zijn debuut in de tweede helft voor Friese Boys JO17. De in de JO15 uitkomende voorstopper moest in de tweede helft noodgedwongen invallen op de rechtsback positie voor de geblesseerde Jesse van der Heide.
Vanwege een club kamp weekend wordt de topper tegen ST VenVโ€™68/Suameer JO17 een paar dagen naar voren gehaald. Het voltallige Friese Boys bestuur is hier mee bezig en hopen hiermee veel supporters te werven voor deze cruciale topper.
Hoofdsponsor
logofb
  • Mient Mulder
  • Barkmeijer
  • Boorsma van der Sluis
  • Muta Sport
Volgende wedstrijd
Friese Boys 1 - V.V. Dokkum 1
Datum: 03-05-2025
Wijzigingen en afgelastingen
  • Onder het kopje programma staan de wedstrijden van de maanden november tot 1 april 2025
  • Spelregels alle categorieรซn zijn te vinden onder kopje Programma.
Webshop
Webshop Friese Boys
Agenda
  • 21 meiRegiofinales schoolvoetba..
  • 14 junStapperstoernooi
  • 28 junFamiliedag Friese Boys
Volledige agenda