Friese Boys pakt ‘gestolen punt’ bij VIOD
VIOD 1 – Friese Boys 1 1-1 (1-0)
Friese Boys pakte tegen de concurrenten Birdaard en Veenwouden de volle buit en dat leverde een 8e plaats op met 22 punten. VIOD verloor vorige week nipt van Zwaagwesteinde en staat op 10e plaats met 18 punten.
In Kollumersweach werd de onderlinge strijd 2-2. De laatste 3 seizoenen wist Friese Boys geen punten te behalen in Driezum. Een mooie uitdaging voor de equipe van trainer Ayelt van Zuiden. Friese Boys had wisselingen in de opstelling, Jelmer Brinkman ontbrak en Sander Hoekstra startte op de bank, Oane van der Heide en Luutzen Postma waren hun vervangers.
Onder leiding van scheidsrechter K. Mustafa werd de wedstrijd begonnen op sportpark Treffersheech in Driezum. Onder zonnige weersomstandigheden, maar met 1 grote spelbreker de wind. Friese Boys aanvoerder Jelmer Bloem koos ervoor om de 1e helft tegen de wind te spelen. VIOD was de bovenliggende partij met Roelof van der Veen weer in de gelederen, alleen de voortzetting naar keeper Jesse Komrij van Friese Boys was onzorgvuldig. Veel passes gingen over de zijlijn/achterlijn. Friese Boys aanvallers Luutzen Postma en Sieds Bijker waren enkele malen dichtbij keeper Otte Visser, maar de overtuiging/overzicht ontbrak. VIOD creëerde de nodige corners. In de 20e minuut werd een corner half weggewerkt en laag voor gebracht in het doelgebied en daar was Jelmer Roodhart die simpel binnen kon tikken 1-0. Niels de Vries, Luut Faber en Pieter van der Zwaag hadden moeite met de opbouw vanwege de wind en daardoor kon Friese Boys moeizaam combinatievoetbal spelen.Grote kansen waren er niet voor beide teams, Pier Kempenaar en Nick de Graaf waren gevaarlijk voor het doel, maar gescoord werd er niet en de ruststand was 1-0.
In de 2e helft had Friese Boys de wind in de rug. De 1e kans was voor Roelof van der Veen van VIOD, die alleen voor keeper Jesse Komrij opdook, Jesse pareerde de inzet. Daarna ging Friese Boys verwoed op zoek naar de gelijkmaker onder aanvoering van Jelmer Bloem en Riemer Atema. VIOD probeerde door overtredingen het spel van Friese Boys te ontregelen, vooral als de bal gepassed was door een Friese Boys speler, dan kwam er een overtreding, de scheidsrechter volgde de bal en trad tegen de fysieke contacten te weinig tegenop. Friese Boys probeerde met 4 wissels Jurjen de Boer, Sander Hoekstra, Dirk Jan Heidstra en Sytze Wiersma de gelijkmaker te forceren. Luutzen Postma en Riemer Atema waren zeer dichtbij met schoten, maar de ballen gingen rakelings over.
VIOD kreeg nog een paar kansjes met spits Erik van der Veen, maar Pieter van der Zwaag en Oane van der Heide konden keeper Jesse Komrij ondersteuning bieden om een 2e treffer te voorkomen. In de 88e minuut toch nog de onverwachte gelijkmaker. Pieter van der Zwaag vond Nick de Graaf, die met een actie zich vrijspeelde en vanaf de rechterkant op het doel schoot, Hein Visser van VIOD was onfortuinlijk raakte de bal licht aan en zo werd keeper Otte Visser verrast en was de 1-1 een feit. Ilian Egeh maakte zijn opwachting en in de slotminuten was het geloof terug bij Friese Boys en was het overleven voor VIOD. Uiteindelijk bleef het bij 1-1 en daar mocht Friese Boys het meest blij mee zijn.
Zaterdag 29 maart speelt Friese Boys thuis tegen koploper ONT om 14.30 uur. Friese Boys pakte uit de laatste 3 wedstrijden 7 punten en lijkt met 9 punten voor op de onderste 3 plaatsen een uitstekende stap te hebben gezet richting handhaving. De laatste 3 wedstrijden werden door ONT niet gewonnen, waaronder tegen naaste concurrent Zwaagwesteinde. Bij ONT werd er met 5-0 verloren door Friese Boys. Friese Boys heeft nog wat recht te zetten, met nog 7 speelronden te gaan in de 4e klasse C.
Verslag: Hielke de Graaf